| Petru68 a întrebat:

Buna TPU as vrea sa stiu daca pot juca niste jocuri cu aceste piese

Processor: Pentium(R) Dual-Core CPU E5300 2.60GHz
RAM: 4GB
Placa video: AMD Radeon HD 5700

Cu aceste piese pot juca GTA V pe low, dar intrebarea este daca pot juca Assassin's Creed Syndicate, Assassin's Creed Unity, Witcher 3, Watch dogs, Watch dogs 2, Metal Gear Solid V.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| gamersamp12 a răspuns:

Entium(R) Dual-Core CPU E5300 2.60GHz NU NU NU FRATE.
In ziua de astzi iti trebuie intele core 2 quad minim, crede-ma am Intel core 2 quad si joc orice joc vrei dovada? uite aici
https://www.youtube.com/watch?v=Vpi6g6k6DxI&t=622s

| Petru68 explică (pentru gamersamp12):

Intr-adevar e praf processoru dar totusi pot juca gta V happy

| Petru68 explică (pentru gamersamp12):

Sa inteleg ca este un procesor bun daca poti filma gta V cu el oricum crezi ca cu acest procesor pot juca jocurile din lista?

| gamersamp12 a răspuns (pentru Petru68):

Este echivalent cu i7 860 nota pentru Intel core 2 quad este 7.2 iar pentru i7 860 este 7.4

| gamersamp12 a răspuns (pentru Petru68):

Iarasi, despre jocurile din lista... ai putea juca ceva din ele dar nu stiu la ce performanta, probabil putini fps...

| Petru68 explică (pentru gamersamp12):

Am vazut pe cineva ca filma Syndicate cu I3 530 si GTX 450 si 4gb ram ram pe low fara lag, placa mea video e mai buna decat 450 cu putin si o sa imi cumpar un q6600 care e mai bun decat I3 cu putin, si o sa-mi pun 6gb ram, mersi pentru numele procesorului ^^

| gamersamp12 a răspuns (pentru Petru68):

Intel core 2 quad are nota in windows 7 7.2 si nota maxima este 7.9, i3 este doar dual core cu mai multe nuclee virtuale. Intel Core 2 Quad este mai bun cu mult decat i3. Dar orice vrei sa cumperi incearca sa iei "Quad Core" minim, adica 4 nuclee virtuale si 4 nuclee fizice.

9 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Ce plac video nu exista decat hd 5700 zi modelul mai exact

| Petru68 explică (pentru alexboss2020):

Asta este singura denumire care imi arata in dxdiag AMD Radeon HD 5700 series

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Metal Gear Solid V probabil ca ar merge pe low ca e bine optimizat.De restul nu stiu ce sa zic ca sunt super pretentioase.