| alexy19a a întrebat:

Buna TPU:
As vrea un set pentru European metin2 Universal. Adica eu am facut urmatoarele iteme universale:
Koif:Bs. 1:15 Magie
Bs2:Semi-om 25
Bs3:Rez. la foc 15
Bs4:Regenerare Pv 40%
Bs5:Regenerare Pm 35%

Cercei:
Bs1:Aparare cu sabia 15%
Bs2:Apara 2 maini 15%
Bs3:Aparare pumnal 15%
Bs4:Semi-om 25%
Bs5:Evantai 15%

Pantofi:
Bs1tonguev 6k
Bs2:Critika 25
Bs3:Apare sabie 15
Bs4:Apare pumnal 15
Bs5:Rez la segeti 15

Posedata:
Bs1:6k Pv
Bs2:Rez la foc 15%
Bs3:Sabie 15%
Bs4tongueumnal15%
Bs5:Segeti 15%

Arma(Baron sura lvl 92)
Bs1:35 int
Bs2:35 dex
Bs3:25hh
Bs4:25 critika
Bs5:15 otrava

Bratara:
Bs1:6k Pv
Bs2:Rezistenta la magie 15%
Bs3:Semi-om 25%(HH)
Bs4:15 Foc%
Bs5:Aiurea.(ce a cazut)

Colier:LA FEL CA PANTOFII.

Scut[Pentru fiecare rasa(adica 4 scuturi la fel)]
Bs1:35 Int
Bs2: Imun la necunostiinta
Bs3:25hh
Bs4:35 dex
Bs5:imun la cadere.
Astea au fost facute toate pe Metin2European pentru un sura pvp, dar nu mi-a reusit setul pentru ca sunt altii care ma bat si le dau dmg mic.
Am uitat sa spun ca sunt bonusuri 6/7 in care am pus
Pe cercei,pantofi,arma,colier Rezistenta la war si sura
Iar pe Scut,Koif,Bratara, Armura Rezistenta la saman si ninja.
Dau FUNDA RASPUNSULUI CARE MA AJUTAT CEL MAI MULT.

Am uitat sa sesizez ca am folosit hack de bonusat(Switch Bot).

Multumesc!

6 răspunsuri:
| xF1n3Ti a răspuns:

Trenuie sa schimbi aparare pumnal pentru ca la sua nu iti trenuie ca nu porti punal si ii usor la sura sa ii faci set cu poarta doar o sabie

| alexy19a explică (pentru xF1n3Ti):

Ce legătură are? Caută pe european playerul CristiaNNNN și pe youtube. Se poate spune că sunt în top 10 seturi de pe metin2 european. Cu seturile nu am probleme și universalul se face cum am zis eu.
Fin3ti universal înseamnă set pentru toate rasele sau cum mai zic uni „Set De Grămadă".
Ceea ce ai spus tu acolo nu îmi este de folos și este doar o prostie.

| AsandeiMariaAlexandra a răspuns:

Cum ar fi la cercei este bine dar incearca sa ii pui tare impotriva samanilor si rezistenta impotriva samanilor dupa aia la bratara la fel doa ca schimbi rasa si tot asa cu itemele si ala este setul universal bafta

| alexy19a explică (pentru AsandeiMariaAlexandra):

Imi pare rau sa te dazamagesc dar nu este bun absolut de loc.
Pentru ca: Rezistenta maxim pe itm este 5% si tarie 15%
Daca as bune asa:
Bratara:
Rez War 5%
Tarie war 10%
Colier:
Rez war 5%
Tarie war 5%

Pantofi:
Rez Sura 5%
Tarie sura 10%
Koif:
Rez sura 5%
Tarie sura 5%
Armura si Arma:
Rez Ninja
Tarie ninja
Scut si Cercei :
Tarie Saman
Rez Saman.
Deci nu ar fi de loc bun.Pentru ca as avea doar 10% rezistente, si acum in momentul de fata am 20%.
Daca unul cu set care imi da 8k cu 20% sura, cu 10% as primi vreo 16k.
Imi pare rau dar raspunsul tau nu imi este de loc folositor.straight face

| alexy19a explică (pentru AsandeiMariaAlexandra):

Imi cer scuze, pentru ca le unele itm am pus tarie 5%. Corect e 10
%

| Ionut_Fcp_Cristian_1994 a răspuns:

De unde ai luat hackul?