| TCosmin a întrebat:

Ce mai >faceti? As vrea sa stiu ce se va intampla in momentul in care incarc un gta5 (joc non-steam) pe steam, voi rula jocul cu insigne?
Voi putea rula in vre un fel pe:
ASUS k53s Intel i3 2350m, NVidia GeForce 610m, 2gb.
Direct x cred ca vine odata cu jocul, am dx11.

Va doresc o zi placuta, sa imi raspundeti pentru ca sa stiu data merita sa descarc cam 50 de gigabites.

3 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Praf laptopul, nu va merge deloc bine fara minim 8gb ram, nu vei primi badge-uri sau alte chestii chiar daca il bagi in lista de jocuri pe steam.

| TCosmin explică (pentru bogdan324):

2gb sunt pe placa video, am 4 gb ram. Tu ai dreptate, slot de ram mai am un spatiu. da celelate 2 nu stiu. COnteaza asa mult ramii? Mersi mult Bogdan!

| bogdan324 a răspuns (pentru TCosmin):

Te asigur, jocul ruleaza si pe o tigaie de placa video atata timp cat ai 8gb ram, iar procesorul tau e ok, atata ca il vei juca cel mult in 1280x720 pe low sau mai putin daca vrei sa mearga bine