| 22cool22 a întrebat:

Cred ca stiti si voi jocul minecraft, nu?
Ei bine pentru cei mai priceputi, ce este mai important sa cumpar pentru el?(adica e mai important procesorul sau placa video?)

3 răspunsuri:
| Sharky_Fistis_1993 a răspuns:

Hmm pai daca ai deja urmatoare configuratie sau peste nu ai nevoie de nimic:

Procesor: dual core de 2.0 sau mai mare.
Rami: 1 GB sau mai mult
Placa video: 256 sau mai mare.

Minecraft este un joc mic, nu are o grafica foarte puternica deci nu necesita resurse happy

| 22cool22 explică (pentru Sharky_Fistis_1993):

Minecraft nu este un jac asa cum il vad altii.Pe net o sa gasesti si calculatoare ce ruleaza battlefield 4 pe ultra dar nu ii tine minecraft-ul cu shaders...
Ruleaza pe o platforma java deci chiar daca are versiuni stabile, FPS-ul variaza...
Calculatorul ce l-ai descris tu nu poate rula minecraft cu mai mult de 20 FPS.Deci te rog sa fii mai informat inainte sa raspunzi

| Sharky_Fistis_1993 a răspuns (pentru 22cool22):

Fratele meu (are 6 ani) joaca minecraft de pe un astfel de pc si are cam 50 fps big grin. Dar fara sa tina alt ceva deschis happy