| hfdjdkfghfr a întrebat:

Cum pot sa fac screen capture la PC?

4 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Salut!

Ai un buton pe tastatura in dreapta "Print Screen" (langa "Scroll Lock" si "Pause Break") apesi pe el apoi intri in Paint (Search/Run "mspaint"-fara ghilimele) si dai "CTRL + V" (apesi pe tasta CTRL si in acelasi timp pe V).
Poti salva imaginea simplu unde doresti.

O alta metoda ar fi sa folosesti un program, spre exemplu Fraps.

Bafta!

| FlorinSalamNr1 a răspuns:

La tastatura deasupra sagetilor sunt 9 butoane(asa sunt de abicei) si pe unul dintre ele scrie Prist Screen SysRq si dai click pe el apoi intri in paint si apesi Ctrl+V in acelasi timp si ii dai SAVE

| bobrelu a răspuns:

Daca ai Windows 7 intra in "Start" si ai acolo "Snipping Tool" dai click pe el si o sa iti arate cat vrei tu de mult sa faci de mult PrintScreen! funda?

| GeorgeMojoiu a răspuns:

Butonul " print screen" il ai sus la cele 9 butoane.