| Wanker a întrebat:

cum pot sa imi cumpar minecraft? m-am decis sa cumpar minecraft dar imi cere " Card number ". Acolo trebuie sa scriu numarul de la card ( ex: 5490 1234 5b78

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da, dar cardul nu are litere ci cifre. deci vei scrie ceva de genul 1234800065743765. Asta e un exemplu nu este adevarat.
Trebuie, de asemenea, sa scrii data exprarii si numele asa cum sunt inscrise pe card si un numar mic format din 3 sau 4 cifre aflate pe spatele cardului.
Deasemenea, iti va cere sa fie inrolat Secure 3D. Pentru asta trebuie sa suni la numarul de telfon de pe spate.

| Wanker explică (pentru Salontanul):

Si are ceva daca eu am pe card Lei, nu Euro? Si aceia de la Mojang nu imi pot fura toti bani de pe card?

| Salontanul a răspuns (pentru Wanker):

Cred ca trebuie Euro. eu n-am cumparat din strainatate nici cand. Nu ma pricep. Poti merge la banca emitenta sa intrebi sau sa suni la ei.