| Ana1271 a întrebat:

De curand am inceput sa joc Metin2 ro.Cand vreau sa intru in joc imi da error:noul patch se lanseaza. Dupa aceasta eroare imi zice "Start Patch".Nu stiu ce inseamna aceasta eroare si daca o sa imi mearga intr-un final jocul.L-am instalat cu Gameforge live.

2 răspunsuri:
| NAdrian a răspuns:

Buna Ana,
Am jucat mult timp acest joc, Metin2, poti sa iti spun ca nu duce niciunde.O sa pierzi mult timp pe care tu il puteai acorda devoltarii tale personale, socializarii, familiei.
Acum e cel mai bun moment sa te lasi de acest joc, o sa iti fie greu insa asta e.
STOP METIN2

| miTzuliK93 a răspuns:

Presupun ca ai Windows XP, este? Daca da, atunci va trebui sa-ti pui Service Pack 3 (SP3) si NET Framework 4.

- restart la PC
- instaleaza Service Pack 3 si Framework 4
- iar restart la PC
- verifica daca Metin2 este pe lista acceptata de Firewall si Antivirus
- verifica sa nu existe alte taskuri implicand metinul in Taskmanager (adica un singur proces metin2.exe sa fie activ)
- intra in IE si sterge cache-ul si cookie-uri
- click dreapta pe iconita prin care intri joc, si apasa "Run as administrator"

Daca ai W7 pur si simplu ruleaza joculetul ca administrator. (faci doar ultimul pas de mai sus)