| Ionut659 a întrebat:

Bună TPU, eu aș vrea să îmi iau un ps4 dar parca un ps5 este mai bun fiind la pretul maxim de 450 dolari iar ps4 la 399 dolari. Mi-aș lua ps5 dar și xbox one x sau xbox x m-ar atrage pentru prețul lor mic. Ce să aleg? Aș vrea să fiu în pas cu această generație de console și jocuri dar nici să dau 2000 lei.

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

PS5 se lanseaza prin toamna, daca tot vrei PS5, astepti

Daca vrei si te multumesti cu PS4, ia-ti PS4, dar mai asteapta niste reduceri, nu merita la actualul pret

Eu cu un buget de 450-500 dolari clar as astepta PS5, nu se compara la performante, pe noul PS5 este pus chiar si un SSD, deci n-o sa mai avem probleme cu micile secunde de "lag" pe care-l mai intampinam uneori.

Pentru 100-150 dolari in eu spun sa astepti pana apare PS5 si n-o sa regreti, grafica cat si anul lansarii consolei sunt un + in ceea ce priveste diferenta de pret dintre cele doua

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu pui problema bine. O consola o sa te tina cativa ani buni daca ai grija de ea, si costul mai mare se justifica cu performanta mai buna si functii noi. Eu personal as astepta pana se lanseaza PS 5 ca sa vad exact ce costa si ce ofera. E pacat sa iti para rau dupa ca te bucurai de ceva mai bun pentru 200-300 de lei in plus.

| floreadan a răspuns:

Xbox e mai ieftin, dar poti verifica si olx, poate gasesti un pret mai bun

| Quazar a răspuns:

Xbox x ieftin si peste ps4 tongue