| givemeareason a întrebat:

eu vreau sa cumpar un calculator deosebit de puternic si rezistent pentru a ma juca jocurile cele noi precum battlefield 3, call of duty mw3, gta 5 care urmeaza sa apara si multe altele... la rezolutie maxima.
spuneti-mi va rog care este cel mai bun si puternic model de calculator cu placa video si ddr 3 sau 4 daca a aparut si altele.
de asemenea ce-mi trebuie sa il am foarte rezistent, adica sa stea aprins continuu cu saptamanile?
vreau sa cumpar noul pc complet, din magazin etc, nu de la depozite ca acolo nu prea am incredere tongue
ofer funda!

5 răspunsuri:
| Gogulita a răspuns:

Pai ar trebui sa aiba DDR4 cel putin 4-6 Gb, Placa video Ati Radeon sau Nvidia Gt de minim 1 Gb si procesor i5 minim de 2.50 Ghz

neluL
| neluL a răspuns:

Cele mai bune PC-uri de GAMING - http://computers.toptenreviews.com/gaming/
Cel mai bun raport calitate /pret este - http://www.cyberpowerpc.com/system/CyberPower_Black_Pearl
Bafta!

| S3c0ndSh0t a răspuns:

Depinde ce buget ai.

| Remus13 a răspuns:

DDR4 - 6 GB
Placa video NVIDIA ca-i bengoasa de 1 GB daca se poate mai mult.
Procesor i7

| Cuvântul1 a răspuns:

Eu de exemplu am 4 gb DDR3, placa rce Nvidia GeForce gt de 2 gb si Intel core i5.Si am testat multe jocuri noi si merge foarte bine.