| Thomaszelu1 a întrebat:

Buna TPU.Ieri mi-am reinstalat windows-ul,ca mi s-a stricat,si nu imi mai merge minceraft-ul.Dau pe Play si imi zice Crash Report.
Ce sa fac? Va rog, ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| userul7200 a răspuns:

Salut!,

Ce iti arata mai exact in acel ''crash report''?
Ai putea sa incerci sa reinstalezi drivere-le daca nu ai facut-o deja.

O zi/noapte buna!

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Odata ce ai reinstalat windowsul ti-a sters si Driverele si pluginurile.

2 Minecraft ruleaza Java (deci descarca java ca sa iti mearga sa joci).

3 Instaleaza Driverul la placa video pentru a juca jocuri 3D pc daca nu ai instalat Driverul placi video merge sa joci maxim 2D.Iar minecraft ruleaza jocul 3D.

4 Instalarea Driverul la placa video se face prin CD/DVD original ori il ei de pe sait si ai Driverul Actualizat.
Daca nu stii ce placa video ai Instaleaza Driver Booster si dai Actualizare/Update la placa video si iti actualizeaza el placa video si dupa ce ai dat Restart la pc poti intra in Minecraft fara probleme.

5 Link Java:
https://java.com/en/download/
Link Driver Booster:
http://www.iobit.com/en/driver-booster.php

Mult Succes!
Si nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

| Thomaszelu1 explică:

rolling on the floor,Ce sunt driverele? tongue