| Assassins a întrebat:

Buna TPU.Imi plac jocurile cu razboi (sa iti faci armata,razboi)stiti asemenea jocuri? Eu stiu Mount&Blade Warband, Rome Total War
voi?

Răspuns Câştigător
| Magnifico a răspuns:

Mai sunt :

-Mount and Blade Fire and Sword (e mai tare decat Warband dupa parerea mea)
-Medieval 2 Total War (mult peste Rome)
-The Great Battles Medievals (apropiat de RTW)
-Napoleon Total War (apropiat de M2TW cu mici diferente insa)
-Age Of Empire 3 (destul de reusit insa sub RTW sau M2TW)

Bafta!

| PiatrăAscuțită a răspuns (pentru Magnifico):

Aici ai dreptate With fire and sword este peste Warband, aici ai arme de foc, poti sa dai comdanda la armuri si arme, e genial in orice cazwinking

3 răspunsuri:
| WoKy a răspuns:

Cel mai tare dintre toate.
Incearca "Rise and Fall-Civilizations at War". Are aproximativ 2, 40 GB si este foarte tare, iar de asemenea grafica buna de tot. Deci poti juca si la multiplayer sau singleplayer cu mai multi imparati/regi(Caesar, Cleopatra, Domitian, ai si pe spartani dar nu stiu cine ii conduce si mai sunt vreo 3 imparati.)
Iti spun. Am jucat la campaign si am terminat misiunile.
Si sa nu uit. Poti sa joci si cu imparatul/regele. Cand ai destula energie poti sa te schimbi pe el de pe Q si ii omori pe aia cu sabia sau arcul. Pe la nu stiu ce misiune ii iei arcul lui Hercule care trage cu 3 sageti din foc si arde cam 10 oameni daca ii nimeresti la un loc!
Daca vrei sa te ajut cu misiunile cauta-ma la--> il_fenomeno_97

| Smekerutzul a răspuns:

Dune2000