| Eucharit a întrebat:

Buna TPU! Imi poate recomanda cineva o lista cu componente pentru PC Gaming la 4000 lei?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un fel de proiect la informatica, nu? Imi aduc perfect aminte ca am avut unul si eu in clasa a...A V-a parca.Pai,ia un monitor gaming de la eMag ( Monitor Curbat LED VA Samsung 23.6", Full HD, DisplayPort, FreeSync, Negru, LC24T550FDUXEN
Cod produs: LC24T550FDUXEN), un mouse gaming tot de la eMag(Mouse gaming A+ KuaFu 7200 DPI, Negru), o tastatura de la Snipe (Tastatura gaming Meetion MT-K9320 iluminare rainbow, rezistenta la apa, USB, negru
-25%), de la Altex casti(Casti Gaming MYRIA Wolver X MG7803, stereo, multiplatforma, negru)si un desktop de la eMag(Sistem PC Gaming Lite Intel ® G3220 la 3Ghz, 8GB RAM, 500GB HDD, VIDEO 2GB DDR3 nVidia GeForce GT 710, DVD-RW + KIT (Tastatura + Mouse)
Cod produs: GFG3904GB500VGA2GB)
P.S:In paranteza ai denumirile de la componentele pe care le-am ales. Daca dai copy si dupa paste pe google le gasesti.
Alt P.S:Iti fac calculul si componentele pe care le-am luat costa(1090 lei desktop +54 lei casti+802 lei monitorul+40 lei mouse+60 lei tastatura)2046 lei si dupa poti scrie( daca faci in document word) ca iti raman bani si de transport.Acum poti sta linistit.Nu am facut dupa proiectul meu din clasa a V-a ci am luat alte componente.

Sincer sa ma scuzi daca iti vine notificare pe seama mea degeaba si nu e pentru proiect ci pentru tine.

Daca e pentru scoala, bafta la scoala!

Daca e pentru tine, scuze si sper totusi sa iti fie un pic de folos componentele in caz ca vrei sa iti cumperi...

| AgentTorque a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu acel PC nu faci gaming...

| Eucharit explică (pentru AgentTorque):

Adv

| anonim_4396 a răspuns (pentru AgentTorque):

Nici nu era pentru Gaming.rolling on the floor Sunt fata, crezi ca ma pricep cine stie ce? Pentru o chestie de asta am luat un 10 in clasa a V(daca nu cumva era a VI-a). Pentru ca noua ne daduse un proiectel sa ne incadram in 4000 de lei si sa alcatuim un PC Din piesa cu piesa.

Eu acum credeam ca e un proiect si am bagat unele piese pe care le-am bagat si eu in proiectul de atunci.Nu stiam ca chiar vrea sa-si cumpere unul