| lake a întrebat:

Buna TPU imi ziceti comenzile de SAMP princilale ale unui admin(goto.nu.stiu.ce) si ce face acea comanda? adica comenzi principale a unui admin de SAMP

Răspuns Câştigător
| SoXiL a răspuns:

Poi epinde si de ce comenzi are serverul...eu iti zic cateva de pe RAS chiar daca nu sunt admin laughing)

/goto [id]:te teleporteaza la un player
/get [id]:aduce un player la tine
/spec [id]:te pune spectator pe un player
/specoff:iti zice si numele laughing
/explode [id]:ii a explode unui player/il omoara(asta folosesi pe cineva care crezi ca are HH)
/god sau /godmode:te face nemuritor

acum nu imi vin in minte mai multe dar daac imi vin iti zicwinking

| lake explică (pentru SoXiL):

Nu mai multe imi trebuie

| SoXiL a răspuns (pentru lake):

/ban [numele] [durata] [reason si dupa numele lui scrii "ip" ex:/ban xxip 30 s0b
/kick [id] [reason] :asta il scoate pe un player de pe server
/jail [id] [durata] [reason]:asta il baga la puscarie pe unu
[unjail [id]:il sscoate pe unu de la puscarie
/warn [id] [reason] :ii da un avertisment unui player de ex a injuat etc...
/cc :clear chat adica sterge mesajele din chat.asta se foloseste in caz de reclama
daca imi mai vin in minte iti zicwinking