| automobile a întrebat:

Intrebare pentru cei care detin un server de metin2:caut un server unde sa fiu GM.Cine vrea sa ma bage GM lasa-ti comentariu cu Numele Serverului.

3 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Nimeni nu o sa iti dea GM pe degeaba sa fim sinceri.
Ca sa fii GM trebuie sa ai cunoastere in Metin2 si la propriu si la figurat.
Ca sa ii GM trebuie sa stii multe chestii care un player normal nu le stie.
Trebuie sa fie un exemplu, zi-mi in afara sa fii tu GM ce stii tu, in afara sa zici ca stiu comenzile, ajuti staff si ca ajuti playeri (la intrebari)?
Iar daca esti Priceput in afara de aceste lucruri si ceva mai nou te bag in echipa mea Metin3D.

| automobile explică (pentru DragomirMihail2020):

Buna! Ma gandesc ca as putea fi GM pentru ca am experienta in joc, peste 5 ani, si sunt foarte activ pe servere.Si mi-ar place foarte mult sa fiu GM. Daca ma vrei GM pe serverul tau vin cu foarte mare placere!

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru automobile):

Sa iti zic doua lucruri Teoretic si practic.
1 Teoretic multi pot sa zica la fel am exp de 5 ani, 6, 7, 8, etc.In Metin2 dar problema este asa ai experienta doar in joc.Nu ca si grad, asta ai zis tu acolo.
Problema se tine asa ca nu pun oricine GM chiar daca este incepator trebuie sa isi asume anumite obligatii, datoriri fata de server si player.
Trebuie sa meriti gradul ca toti au experienta in Metin2 dar nu toata lumea are experienta (GM sau pe server).
Practic ca daca bag oricine in staff ar fi un haos, eu bag GM, GA sau MOD.
Pentru a fii GM trebuie sa fii mai intai Moderator dupa o perioada de timp poti fii si GM, GA, SGM sa vedem daca meriti sa fii altfel nu.