| Robyi11 a întrebat:

Buna TPU-istilor
Am un notebook Lenovo G580AR 4gb ram 320 gb memorie cu placa dedicata Nvidia GeForce 610M 1024mb si ma intrebam:
1.Pot joca far cry 3 la cerinte low-mediun
2.trebuie sa instalez placa dedicata sau e deja instalata? findca m-am uitat la device in control panel si imi arata numai placa video integrata
3.cum schimb de pe placa video integrata pe cea dedicata sau se schimba automat cand intru in-trun joc
4. daca se poate sa imi explicati chestia de la Nvidia cu Optimizer.
Ms si Funda

1 răspuns:
| Osirius a răspuns:

1. Da, poti chiar si pe high.
2. Sper ca ai driverul la de 610 instalat.
3. E posibil ca dedicata sa intre in functiune doar in jocuri. Daca vrei sa mearga continuu pe dedicata cred ca gasesti setarile in bios. Eventual poti incerca prima data sa-ti faci un Power Plan (din ctrl planel) si setezi pe High Performance.
4. Nu e nimic de explicat. Nvidia iti ofera niste setari automate pentru fiecare joc pe care-l ai. Dar iti recomand sa-ti faci setarile manual, ca nu stie Nvidia cum iti plate tie sa se vada pe ecran.