| LifecycleX a întrebat:

joc minecraft pe pc si am o problema. Mi-am facut o lume de mc pe survival, si din greseala am dat pe large bioms si mi-am facut o casa intr-o zona cu zapada. Am nevoie de un pat pentru ca de cand joc (1 luna) nu am reusit sa dorm. Treaba este ca prin zona nu gasesc oi. Spunet-mi si mie ce sa fac? Ps: un inveditor, ceva. fara tmi mod

Răspuns Câştigător
| sNNapLe a răspuns:

Pai incearca cu ata happy de la paianjeni ca doar paianjeni gasesti noaptea

2 răspunsuri:
| sNNapLe a răspuns:

Ar trebui sa mergi cat de departe poti tu pentru a gasi oi.Sau cea mai buna metoda este sa omori paianjeni pentru ca de la ei faci rost de ata.Si daca pui 4 ate in forma de cub in crafting, faci lana tonguehappy.

| LifecycleX explică (pentru sNNapLe):

Treaba cu mersul departe, imposibila pentru ca e fff mare zona, si e posibil sa ma si pierd.