| EmoGyrl a întrebat:

la metin2ro cand vreau sa intru sa ma joc eu imi scriu idu si parola si cand dau la conectare imi spune eroare la conectarea la server ...de ce? cum pot sa fac sa intru in joc? fundita la cel mai corect raspuns

1 răspuns:
| William a răspuns:

Pai tu probabil ai incercat cand era mentenanta adica miercuri intre 11 si 12. Daca tot iti da eroare la conectare vreifica sa fie sigur metin2 ro si nu vreun server privat, daca e privat asa face, da eroare la conectare pana te innebuneste. Daca e RO atunci calculatoru tau e de vina sau jocu, trimite un tichet si vezi daca se rezolva, si mie imi da eroare la conevtare dar foarte rar si doar odata, pe urma merge.Ca sa trimiti un tichet trebuie sa faci urmatoarele: intri pe site-ul ofocial: metin2.ro, dai la sectiunea Forum (in stanga sunt niste butoane). O sa iti apara o pagina web, la inceputul paginii este o poza lunga iar sub ea scrie Portal, Forum, Members, Team, Pyllory, Chat, Support, Gameforge.com. Tu dai click pe butonul Suprot sa ajungi la sistemul de tichetare mai repede. O sa iti apara alta pagina web cu niste butoane mari si verzi: Acasa, Contact Support, Istoricul Tichetelor, Imprint. Tu dai click pe butonul Contact Support. O sa iti apara sub acele butoane o intrebare si o sa zica ''Va rugam sa alegeti'' dai pe ea si alegi tagul Joc, o sa fie mai multe taguri (joc, forum, plata dar tu ai treaba doar cu Joc). O sa iti apara mai multe intrebari: Pe ce server joci, alegi serverul pe care joci. Nickname, scrii cum te cheama pe tine in joc (chiar daca ai mai multe caractere pe un cont sau mai multe conturi scrii doar un nume. Dupa aceea scrii adresa de e-mail pe care ai facut contul, repeti adresa de e-mail. La Subiect alegi Diverse Probleme. Dupa ce ai ales diverse probleme iti apare o casuta in care scrii ce problema ai, in cazul tau iti da eroare la conectare cand intri pe cont. O sa vezi mai jos de acea casuta si un loc sa pui o poza, acolo nu umbli pentru ca nu iti trebuie poza la problema ta. Apoi apesi pe butonul Trimite si gata acum trebuie sa astepti sa iti trimita un e-mail, o sa stii ca e de la metin, nu stiu sa iti zic cat sa astepti, eu o zi am asteptat cand am trimis tichet dar am avut alta problema. Daca mai ai nelamuriri in legatura cu Metinu ma gasesti pe TPU sau pe mess la delahoiajk8j. Sper ca te-am ajutat, m-am straduit sa nu imi scape nicio varianta.