| numaieoadi a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop in urma cu 1 luna. Lenovo g50 i7 4510u 8gb ram placa video de 2g nVIDIA. si nu inteleg de ce imi merge putin sacadat sau cu fps mic Gta 5 la cerinte minime... poate fii din cauza windows ului? sau din ce cauza? vA Rog sa ma sfatuiti cu ceva.

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Din cauza ca i7-le ala e i7 doar cu numele, un i5 de desktop sterge pe jos cu el la orice ora. Plus ce a zis colegul cu placa video.

| Jipa95 a răspuns:

Puteai sa ai tu si procesor cu 8 nuclee ca te trage foarte mult placa video in jos. Nu este atat pe performanta incat sa-ti tina gta v nici pe low.

| AlyxandirClaw a răspuns:

G50 are placa video integrată Intel® HD Graphics, fiind laptop Entry-Level, pâna la Nvidia 820M, care are întradevăr 2GB, dar este extrem de slabă. 2gb pentru o placă slabă nu înseamnă nimic. Nu vă mai luați după numărul la VRAM pentru placa video ci după modelul ei.