| Andrei_Nitescu_2000 a întrebat:

Mi-am instalat launcherul Mineshafter pentru a avea skin în Minecraft. Totuși nu mergea pe versiunea 1.8. Am căutat tutoriale, dar nu am găsit nimic folositor. Unde pot găsi noutățile de la Mineshafter ca să văd când o să meargă skinul pe Minecraft 1.8?

2 răspunsuri:
| Gamer027 a răspuns:

E cam greu de spus dar: intri unde ai instalat minecraft-ul si cauti arhiva unde scrie skin i dai pe steve. Ei acolo iti va da o poza cu skinul de steve tu trebuie sa o stergi si sa o pui pe cea care vrei sa o ai ca skin.

| Andrei_Nitescu_2000 explică (pentru Gamer027):

N-am întrebat cum îmi schimb skinul. Știu metoda. Am întrebat unde găsesc noutățile de la mineshafter.