| DyaNa1337 a întrebat:

mi-am luat un computer nou, insa cand conectez modemul la el nu imi merge netul, ii dau pe troubleshooting acolo la windows si spune ceva de genul 'windows cannot communicate with DNS" sau "DNS server is not respondig" ce trebuie sa fac? sad

2 răspunsuri:
| Gladiatorul1997 a răspuns:

Pai depinde in primul rand de ce browser folosesti. oricum sa zicem ca ai opera, eu pe asta il folosesc si este foarte bun. dai sus la opera -> settings -> preferences -> advanced -> prexy server -> aici bifesi ( use manual proxy server ). Tot asa este si la internet explorer. Funda?!

| DyaNa1337 explică (pentru Gladiatorul1997):

Nu are legatura cu browseru, nu ma pot conecta la net asta e problema, apare jos in dreapta la iconita de retea apare cu semnu exclamarii pe un triunghi galben, si daca dau troubleshooting, sa repare, zice "dns is not responding", dar el trimite pachete.