| ParaschivToma a întrebat:

Buna TPU, numele meu e Toma si recent am cumpărat un PC.Cand il deschid, ecranul de pornire(desktopul)este maxim 50 de grade dar când ma joc(PUPG,Battlefron 2, Witch It, etc.) imi merge în 60-78 la procesor si la placa video intre 60 si 72 de grade. Vreau sa știu dacă este o temperatura bună.
Mulțumesc!(Componentele mele sunt un i5 9600k si Gtx 1060 cu 6 gb ddr5).

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ești in parametrii!

| ParaschivToma explică (pentru sierra1):

Cum adica?

| WinterCrow a răspuns (pentru ParaschivToma):

Adica e bine

| marinaru777 a răspuns:

Poti dezactiva antimalware pentru ca scaneaza permanent si ingreuneaza sistemul.
https://blog.emsisoft.com/en/28620/antimalware-service-executable/
La 6 luni maxim 1 an se curata coolerul de praf de la procesor fara a l scoate de pe pozitie sa nu ai probleme cu pasta termica.

| Costi125 a răspuns:

E totul ok stai linistit