| DraagoSh_Grig_1995 a întrebat:

Buna TPU /oameni buni am nevoie va rog frumos de cateva linkuri cu un site in care este un File-Server pentru hamachi (pentru metin2)va rog imi fac propriul meu metin si am nevoie doar de inca FILE-SERVER(adica pentru cei care nu stiu serverul in sine)daca cunoasteti pe cineva care se pricepe sau care stie va rog anuntatil sau rugati-l sa va spuna site-ul si sa-l postati aici.Nu conteaza ce este PVM HARD SAU PVP SAU PVP-PVM VA ROG ORICE dar PENTRU HAMACHI. Dau FUNDAAAAAAAAA

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Se numeste Server files.
2 Orice server files merge pe 3 categorii:
->Hamachi
->Ip
->Host
3 Servarul poate fie ori PVM ori PVP nu conteaza daca ai PVM si vrei sa-l faci PVP sau invers ca se poate dar trebuie sa lucrezi mai mult.

4 Pentru a crea un server de Metin2 trebuie sa ai bazele cele mai importante:
Filezila
Navicat
Servarul Files
Virtualbox sau Virtualpc 2007
Clientul
Portmap
Xampp
Homapage

5 Fiecare din aceste programe te pot ajuta la o parte din server.
6 Daca vrei un server Files si nu stii de unde sa ei unul bun iti dau linkul mai jos! Dar ca sa stii un lucru trebuie sa te inregistrezi si serverele files sunt la SUBIECTE nu la ANUNTURI. (Subiecte Topicul 2 de jos).
http://4metin.ro/serverfiles

7 Daca il faci la tine in pc/laptop ai grija sa ai minimul de sistem ca sa iti poata merge altfel nu iti va merge.
->2Gb Ram (1Gb Ram pentru server, unul pentru calculator)
->2. 0Ghz
->Placa video macar de 512Mb
->Viteza la net cu 5-10Mbps
->Calculator cat de cat sa mearga mai bine, iar daca ai Windows 7 sa mai inchizi cate resurse care iti mananca din memorie.

8 Mult Succes cu servarul.

| DraagoSh_Grig_1995 explică (pentru DragomirMihail2020):

Buna te rog explica-mi foarte detailat ce trebuie sa fac la acel site mi-am facut cont dar nu stiu ce trebuie si unde trebuie sa fac/ajung te rog explica-mi!

7 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

1 Seteazati profilul.
2 Raspunsul.
Simplu.
Instalezi Xampp (Lasal Default in c).
Downlondezi Homapage.
Xampp=htdocs= (si pui fisierele de la homapage acolo).

Nu stiu ce Homapage ai asa ca iti zic un lucru trebuie sa cauti fisierul config si sa-l editi.
De oficei este pe prima pagina ori in inc=config.
Si editez IP, parola (Navicat).

Dupa ce ai terminat.
Deschizi Xampp si activezi primele 2 (Apache si Msql).

Ca sa mearga si la ceilalti playeri.
Dezactiveaza Firewall (din pc).

| DraagoSh_Grig_1995 explică (pentru DragomirMihail2020):

WOW WOW WOW IAMA mai usor deci ce e ala xampp si de unde il iau. de unde downloadez homapage crede-ma nu prea le am si de asta te rog sa explici si mai detailat totul de unde iau si cum faclaughing sau daca nu. te rog ajuta-ma prin teamwiever

| DraagoSh_Grig_1995 explică (pentru DragomirMihail2020):

Te rog baga id asta de mess si iti dau eu acc: grig_dragosh2@yahoo.com

| DragomirMihail2020 a răspuns:

1 Xampp il downlondezi.
http://www.hit.ro/downloads/system-tools/xampp-1-7-3

2 Homapage il ei de aicea:
http://4metin.ro/homepage-gratuit/

3 Nu am timp sa fac servere de Metin2 si la alti.

| DraagoSh_Grig_1995 explică (pentru DragomirMihail2020):

Am downloadat xampp dar sa stii ca nu merge site-ul cu homapage.crying asa ca te rog pune altul

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru DraagoSh_Grig_1995):

Saitul merge dar sunt probleme tehnice pe forum dar se va rezolva.
Ex:Raspunsul care am primit Funda sa dai click pe (server files cu linkul) nici acolo nu merge iar saitul este tot de acolo) problema este una tehnica de la forum.
Se va rezolva peste cateva minute sau ore. Se mai intampla pe acest forum sa apara aceste probleme (traficul prea mare, prea intens, probleme cu hostul, etc).
Oricum a mers azi (la ora 1 functiona cand m-am uitat eu).