| laladeealala a întrebat:

Buna TPU pentru cine se joaca club penguin : cum obti telefonul ala pe care primesti misiuni?

1 răspuns:
| Fulbaster a răspuns:

In primul rand te duci la locul ala de la poalele muntelui si apoi te duci la locul acela mare cu un telefon pe el.
Dupa ce ai intrat in cladire te duci la telefonul "comun" de acolo si ti se vor da cateva "teste" si daca le treci il vei primi.
Dar depinde, acum cred ca nu mai merge asa dupa ce s-a intamplat intr-un event mai vechi, dar chiar si asa incearca!