| Ziye a întrebat:

Buna, TPU! Recent mi-am instalat si eu Fortnite si era totul bine si frumos, pana cand rezolutia de la joc a inceput s-o ia razna. Era mult prea mica, iar daca incercam sa o fac mai mare, la urmatorul click revenea la starea initiala. Am incercat sa umblu prin setari si am selectat "fullscreen". Rezolutia a devenit ATAT de mare incat nu mai puteam vedea nimic. Am inchis jocul si am incercat sa-l repornesc, dar vedeam doar un colt din tot ceea ce era inainte. Cum as putea sa rezolv asta? Butonul pentru setari nici macar nu il mai vad.

Răspuns Câştigător
| Ionut58282856 a răspuns:

1Click dreapta pe icoana de pe care intri in joc| 2 Propretis (jos de tot) / Compatibility, iar acolo ai optiunea {Run in 640x480 Screen Resolution } bifeaza casuta da ok. Daca nici asa nu merge jocul da click dreapta din nou pe joc si ai optiunea de open etc. Sub aia de "deschide ca administrator" ai o optiune ceva de compatibilitate. Si de aici ai doua optiuni, prima zice sa incerci optiunile recomandate iar celalalta te va purta prin intrebari ca windows sa inteleaga problema.

| Ziye explică (pentru Ionut58282856):

Multumesc oricum, dar aparent tot ce trebuia sa fac e sa apas de doua ori pe F11.

1 răspuns: