| khaori a întrebat:

Buna,TPU.
Recent, o prietena mi-a spus ca nu e tocmai bine sa descarc jocuri pe laptop. (jocuri gen metin, wow, lineage 2 etc ). E adevarat ca poate dauna laptopului sau ceva?

4 răspunsuri:
| Cenarx a răspuns:

Un PC este des folosit in jocuri, deoarece, acesta ( ma refer la unitate) poate fi inbunatatit, il poti upgrada punand-ui placa video speciala de gaming, s multe alte caracteristici... Un laptop este un PC portabil care este luat de oamenii de afaceri ( daca merge in Italia si are treaba pe PC ia laptop-ul, fiind foarte apreciat pentru viiteza sa si lipsele de lag referitoare la cautatu-l pe internet si pe site-uri), avand o perforamanta destul de buna, insa nu poate fi chiar "tunat"... chair si asa daca ai un laptop cu o performanta normala merge sa joci jocuri (chiar daca vor mai avea lag), daca ai un laptop mai scumpicel, cu placa video foarte buna incorporata de la inceput va merge cu atat mai binewinking Problema este daca e notebook (laptop creat special pentru a cauta informatii pe net etc, fara pic de lag), deoarece nu notebook-ul nu este facut pentru jocuri. In orice caz, eu am laptop putin mai scump cu placa buna si imi merg bine jocurile ( mai am putin lag doar la jocurile mai avansate ca metin CS, etc) si imi merge bine. Nu cred ca iti vor dauna cateva jocuriwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DAh pe drk.Stai linistita eu descarc dea jocuri de vreo 5 ani si nu mi so ntamplat nimic.Nam nici antivirus, nici firewall nicio protectie.Iar daca ti se viruseaza pc doar reinstaleazal ( ia 30 min max).
Sfat: Descarca jocurile de pe siteuri care sunt de incredere(gen file.list).
In orice caz un virus dauneaza in prim plan doar partea software ( sistemul de operare si programele/jocurile tale etc) si ajunge greu la hardware.
Deci daca descarci jocuri cu virusi si de unde nu trebuie in 10-15 ani laptopu ii praf tongue ( software si hardware).

| ELEMENT3110 a răspuns:

1. Toate jocurile au macar un virus mic care iti va,, manca'' din programe!
2. Si cel mai bun antivirus ii mai scapa cate unu...
3.Metin2 are virusi
Wow are dar mai putini
Leage 2 are cativa

4.Stai linistit ca si daca esti pur si simplu pe net poti da peste virusi big grin!
5. Are mare dreptate prietena ta big grin!
P.s.:Scuze pentru exprimare!

| M4a1D3aD a răspuns:

Ma e foarte mare riscul cand ai instalat un joc oricat spatiu ar lua deoarece poate aveea virusi CS daca intri pe nu stiu ce server te trezesti cu calculatoru bulit la fel e si cu laptopul ai grija mare sunt multe jocuri facute pentru ati distruge PC-ull sau laptop-ul. Funda?