| Iamfaimous a întrebat:

Buna TPU specificatiile Pcului meu:
Intel Celeron dual core 2.60 ghz E3400
4 gb ram DDR3
1gb DDR5 128 bit
Windows XP
Si dupa toate astea Saints Row 3 imi merge numai pe low oare dc?

3 răspunsuri:
| DeianVendetta a răspuns:

Minimum system requirements:
OS: Windows XP
Processor: 2GHz Dual Core Processor (Intel Core 2 Duo or AMD Athlon X2) or higher
Memory: 2GB System RAM or more
Graphics: 320MB Video RAM GPU w/ Shader Model 3.0 support
NVIDIA GeForce 8800 series or better
ATI Radeon HD3800 series or better
DirectX: 9.0c
Hard Drive: 10GB
Sound: 100 per cent DirectX 9.0C compliant sound card or equivalent onboard sound

Recommended system requirements:
OS: Microsoft Windows 7
Processor: Any Quad Core Processor (Intel Core i5 or AMD Phenom II X4) or 3.0+ Dual Core CPU
Memory: 4GB System RAM or more
Graphics: 1GB Video RAM GPU w/ Shader Model 4.0 support
NVIDIA GeForce GTX 400 series or better
ATI Radeon HD5000 series or better
DirectX: DirectX 11
Hard Drive: 10 GB
Sound: 100 per cent DirectX 9.0C compliant sound card or equivalent onboard sound

| Moldoveanul a răspuns:

Dupa ce am citit cerintele de sistem, pe care DeianVendetta a avut bunatatea sa le posteze, mi-am dat seama ca:
1. Procesorul este destul de slab. Jocul cere un Core 2 Duo de 2 GHz. Un Core 2 Duo are performante mai ridicate decat un Dual Core, iar procesorul tau este doar putin (accent pe putin) mai bun decat cel precizat in cerintele minime.
2. Ai o placa video de 1024 MB, cea ce depaseste cu mult cei 320 MB precizati in cerinte. Dar, trebuie sa precizez ca tu ai un bus de 128 biti. In majoritatea cazurilor, o placa video de 512 MB si cu un bus de 256 biti (HD 3800, care isi face aparitia in cerintele minime) este mai buna decat o placa video de 1GB cu un bus de 128 biti (placa ta video). Daca vrei sa stii de ce, poti da un search pe google "memory bandwith 128 bit vs 256 bit" (nu ca nu vreau sa te ajut, dar ma uit in spate si vad ca am scris cam mult).
Eu nu am scris ca nu indeplinesti cerintele minime, tu pur si simplu nu ai componentele destul de puternice ca sa suporte optiunile medium, high si ultra high.

| Iamfaimous explică:

Sa rezolvat problema imi functioneaza acum chiar si pe highwinking mersi pentru raspunsuri