| bogdan324 a întrebat:

un prieten de-al meu are un laptop mai vechi si i-am bagat un joc cu masini, si cand deschideam jocul ecranul era negru, nu stiu de ce nu mergea.Imi puteti spune care este cauza? laptopul lui are sistemul asa:procesor intel pentium 4 de 1Ghz, 512 ram, chipset video intel GMA 950.

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Are un sistem slab...iar ecranul i se vede negru pentru ca placa video nu duce acel joc!

2 răspunsuri:
| n0thing_9284 a răspuns:

Depinde si de joc si s-ar putea sa fie din cauza placii video si a procesorului.

| Lasvegasnevada a răspuns:

Are sistem mic poate nu i se vede placa video ca in general jocurile trebuie sa ai minim 1gb