| MrFlo a întrebat:

Vreau sa stiu de ce am nevoie sa stiu din PC ca sa imi bag mai multi rami (8 rami mai exact). Daca se poate vreau raspunsuri scrse/video dar daca sunt scrise sa fie de voi!
Multumesc, dau funda la raspunsul cel mai bun!

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Nu trebuie sa stii de nimic altceva decat ce tip de rami ai acum! De ex : DDR 2, DDR 3 etc si iti cumperi rami de care ai acum dar sa fie de 1600 de MHz! Acest tip este acceptat de orice pc! Bafta!

1 răspuns:
| c1pr1an a răspuns:

Trebuie să vezi dacă îți suportă placa de bază și ce tip sunt rami.