| Loredana_Cristina_Negrea_1994 a întrebat:

Buna TPU... vreau sa stiu de ce nu imi merge CSgo imi apare o eroare. Ma puteti ajuta. Am aici o poza
>>>> http://i.imgur.com/sDQDXGT.jpg

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Este un laptop ok pentru acel joc,daca ai teamviewer pot instala driverele de la placa video,mai sterg unele chestii nefolositoare si in caz ca laptop-ul tau e pe modul power saving, il setez pe high performance ca sa iti mearga mai bine jocurile, dar daca te prinzi cum sa faci tu cu mana ta asta, ar fi mult mai bine[in caz ca nu ai incredere in straini]
Daca nu merge nici asa atunci probabil vor trebui niste commandline-uri pentru joc[niste comenzi cam grele, alea de obicei sunt pentru cazuri mai grele]

5 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Este cumparat de pe steam? Daca nu de aia nu va merge, daca da atunci spune-mi componentele din laptop-ul ala si iti voi da niste drivere pentru el

| Loredana_Cristina_Negrea_1994 explică (pentru bogdan324):

Este cumparat... ce componente sa iti spun?

| bogdan324 a răspuns (pentru Loredana_Cristina_Negrea_1994):

Placa video,procesorl,memoria ram
ca sa le aflii ce componente ai dai pe start,scrii dxdiag,dai pe el,o sa iti apare ceva cu yes or no, dai pe no, dupa aia imi spui ce scrie la procesor, memorie ram, apoi dai la display si imi zici tot ce scrie acolo

| Loredana_Cristina_Negrea_1994 explică (pentru bogdan324):

Uite aici am pus un document cu ce mi-ai zis
http://www.fileshare.ro/e31171632

| bogdan324 a răspuns (pentru Loredana_Cristina_Negrea_1994):

Este un laptop ok pentru acel joc,daca ai teamviewer pot instala driverele de la placa video,mai sterg unele chestii nefolositoare si in caz ca laptop-ul tau e pe modul power saving, il setez pe high performance ca sa iti mearga mai bine jocurile, dar daca te prinzi cum sa faci tu cu mana ta asta, ar fi mult mai bine[in caz ca nu ai incredere in straini]
Daca nu merge nici asa atunci probabil vor trebui niste commandline-uri pentru joc[niste comenzi cam grele, alea de obicei sunt pentru cazuri mai grele]

| Jipa95 a răspuns:

Cel mai probabil este din cauza sistemului de operare ( windows 8 ). Anumite jocuri nu prea se inteleg foarte bine cu acest sistem de operare. Recomand windows 7.