| McXeroLm a întrebat:

vreau si eu sa ma ajutati URGENT, am in partitia unde am windowsul, 680MB liber, de ce? nu stiu straight face, aveam 5GB liberi si dupa 5 zile mai vad 1 GB, apoi vad ca tot scade memoria, am sters la programe de m-am plictisit, degeaba, nu imi am ce sterge, ce pot face sa imi recuperez memoria? in afara de a reseta windowsul, pentru ca l-am resetat am refacut aprtitiile dar la fel... va rog ajutati-ma repede.

6 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Descarca ccleaner si fa curat

| McXeroLm explică:

Am facut deja aceste lucruri, degeaba..., daca ma puteti ajuta, dau funda! alte solutii nu stiti?

| monstrulet a răspuns (pentru McXeroLm):

Firefox si chrome isi fac un cache urias, care nu se sterge automat. Poti sa intri manual si sa faci curat. E in:
C:\Users\USERULTAU\AppData\Local\Mozilla\Firefox\Profiles\tmohf2vf.default
tmohf2vf.default = asta o sa fie diferit la tine.
In folder ai Cache, jumplistCache, offlinecache, startupcache, etc. - le stergi pe toate.

Pentru chrome:
C:\Users\USERULTAU\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Cache - stergi fisierele din el.

Daca ai windows xp, o sa le gasesti prin C:\Documents and Settings\USERULTAU\Local Settings; au aceeasi structura folderele.

si e posibil sa fie si pe aici: C:\Windows\Temp

| McXeroLm explică:

Tot nu merge ...am incercat, tin mousul pe Local disck C imi apare ca am liber 680MB, si Utilizat [14GB] si cand intru in Local disck C si tin mousul pe fiecare fisier nu imi da la calcul memoria mai mare de 2GB straight face

| monstrulet a răspuns (pentru McXeroLm):

Ai ales sa vezi si fisierele ascunse?
instaleaza tuneup si uita-te cu disk space explorer care folder iti ocupa atat de mult spatiu.

| individual14 a răspuns:

Sterge tot ce ai la C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Temp
acolo sunt doar fisiere temporare dar care ocupa mult spatiu pentru nimic, eu curat temp frecvent, FUNDA big grin?