| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. Deci eu mi-am cumparat ieri niste casti cu microfon. Eu de obicei vorbeam prin skype cu microfonul incorporat de la web si de aceea m-am gandit sa iau casti noi ca sa fie mai aproape microfonu de gura. Intrebarea mea este daca atunci cand bag mufa de la microfon in boxa ( asa cred ca se face, nu prea le am cu din astea big grin ) se mai aud si celelalte sunete ( de la jocuri, muzica etc. ) sau doar cand vb cu el. Daca nu m-am gandit sa imi cumpar casti mici de se baga in ureche, stiti voi si sa le pun sub cele pe care le-am cumparat, deoarece am cumparat din acelea cu burete dala si sunt mari d e intra urechea in ele... Si am auzit ca trebuie sa bagi mufa de la microfon in unitate ca sa poti vorbi. Si pe acelea mici sa le pun sub acelea mari. Si ma intreb daca atunci cand le bag pe acelea mici in ureche se aud in ele si muzica si ce vb cu omu prin skype, sau doar muzica... ca asa le cumpar dgb. Sau ma gandeam sa pun doar 1 casca de aceea mica in ureche si cu celalata sa aud si sa vb cu respectivul.

P.S: scuzati, dar nu am stiut prea bine sa explic big grin eh... nu prea le am cu din astea, daca ma intelegeti ajutati-ma happy

1 răspuns:
| Alyn1998 a răspuns:

Pe scurt: poti avea 7 boxe si 18 casti(de ce fel vrei tu) si tot se va auzi tot ce faci tu la PC, iar daca dai ceva pe mute, se va auzi pe mute la toate...