| αɴι28 a întrebat:

Buna!
Umblam pe un blog, in cautare de servere private club penguin, si am gasit expresia "virus-free", adica cred ca "virus-gratuit".
Ce inseamna? E ceva cu virusi sau?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fiecare site este verificat sau nu daca este virusat. Unii verifica siteurile lor cu zeci de antivirusi si apoi le tin sub supraveghere. In acest fel acele siteuri nu se viruseaza. De aceea zice Virus-free.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E liber de virusi.

| αɴι28 explică (pentru Salontanul):

Cum adica? Nu are virusi sau are?

| Salontanul a răspuns (pentru αɴι28):

Fiecare site este verificat sau nu daca este virusat. Unii verifica siteurile lor cu zeci de antivirusi si apoi le tin sub supraveghere. In acest fel acele siteuri nu se viruseaza. De aceea zice Virus-free.