| anonim_4396 a întrebat:

Buna va salut cine poate sa ma ajute am un notebook Acer am placa video Intel(r) graphics media accelerator 3150 instalat windows 8 si nu merg jocuri pe el putine jocuri merg da eroare de sistem 3D no compatibil driver ce e de facut? memorie la placa video 258 de exemplu ma lupt cu jocul asta sa mearga farming Simulator 2011 am incercat si 2009 mai vechi tot nu merge ma ajuta cineva cu un sfat am si un pc si tot nu merge pe xp mergea dar pe win7 si 8 nu merge

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placa video e prea slaba. Ar trebui schimbata. Problema este ca majoritatea laptopurilor au placa video integrata si nu se poate schimba.

| blondel a răspuns:

Memorie 250 nu e destul?