| Vasile_Popan_1991 a întrebat:

BUNA vreau sa imi cumpar 8 rami pc meu este ddr3 pot sa im iau orice rami daca ii ddr3

1 răspuns:
| DataSoft a răspuns:

In principiu da. dar este cel mai bine sa ii cumperi la aceiasi frecventa MHz la care sunt cei pe care ii ai deja in pc/laptop... pentru ca altfel daca sunt la frecvente diferite iti va functiona memoria ram la cea mai mica frecventa mhz la care sunt rami. spre exemplu tu ai la 1333mhz si iti cumperi o placuta la 1000mhz...cea de 1333mhz va cobori singura frecventa la 1000mhz..ca sa se alinieze cu placuta noua din pc.