| TheKiller1 a întrebat:

Buna vreau sa imi cumpar un pc care sa duca jocurile foarte bine cum ar fi Gta VI la setari maxima care dintre ele imi recomandati?

1) Tip procesor: Intel Pentium

Model procesor: G645

Frecventa procesor (GHz): 2.9

Memorie RAM standard (GB): 6

Capacitate HDD (GB): 500

Unitate optica: DVD-RW

Placa video: AMD Radeon HD 6570

Sistem de operare: Linux

2)Tip procesor: Intel Core i3

Model procesor: 3220

Frecventa procesor (GHz): 3.3

Memorie RAM standard (GB): 4

Capacitate HDD (GB): 500

Unitate optica: DVD-RW

Placa video: Intel HD Graphics 2500

Sistem de operare: Linux

Răspuns Câştigător
| VXX a răspuns:

Daca vrei un Pc care sa iti duca jocurile la detalii high iti recomand un procesor Quad Core (Intel sau amd cum doresti) o placa video de 2 GB (daca vrei procesor Intel placa video ar fi bine sa fie nVIDIA) iar la ram 4 Gb ar fi suficient dar sa ai grija sa fie cu cu un sistem de racire, un radiator ceva.