| Xvgldldptpktkekapodlkfkdnnskakakndndnakallwlr a întrebat:

Bună ziua, am activat codul de restricții pe iPhone iar acum nu mi-l amintesc. L-am uitat. Pe Apple au spus ca trebuie sa îmi resetez telefonul la setările din fabrica.Dar când am vrut sa îl resetez mi-a cerut sa scriu codul de restricții (cel de acces îl știu) apoi au spus ca trebuie sa fac ceva la calculator cu iTunes ca sa îl resetez fără codul de restricții dar nu am calculator am un calculator vechi. Cum pot sa șterg datele de pe iPhone?

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Da, poți sa îl setezi ca nou folosind un calculator pe care e instalat iTunes. Te conectezi cu cablu de date și ii dai resetare. Sunt tutoriale pe YouTube "set iPhone as new". Dar înainte sa faci asta asigura-te ca știi parola contului de iCloud și ca nu a mai fost un alt cont de iCloud activ pe telefon care a folosit funcția Find my iPhone.