| BIBINHO a întrebat:

am si eu o problema legata de jocul League of Legends, am intrat intr-un meci, am schimbat rezolutia la 1600 x 1200 pentru ca asa imi arata jocul ca trebuie sa o schimb, dupa ce am schimbat rezolutia, imi apare un mesaj si mi se inegreste monitorul : " MESAGE - NOT SUPORTED " SI NU MA LASA SA INTRU IN JOC SA SCHIMB REZOLUTIA, am dezinstalat si reinstalat jocul dar tot nu merge. vreo idee? dau funda. Multumesc anticipat

1 răspuns:
| QuertyQuestions a răspuns:

Jocul iti recomanda sa schimbi rezolutia asa, dar problema s-ar putea sa fie de la monitorul tau care nu suporta aceasta rezolutie. Din cate observ monitorul tau este lat, incearca sa pui la o rezolutie mai mica care sa nu lase mult spatiu negru dar care sa-ti convina. De exemplu monitorul meu suporta pana in 1366x768, daca pun mai mult se intampla exact la fel, se inchide LoL-ul. Lasa-ti doar o rezolutie acceptabila si continua sa joci. Dar nu uita, joaca de placere.