| AlexAsu12 a întrebat:

Buna ziua as dori sa va intreb ceva, eu vreau sa imi cumpar o placa video si nu stiu ce tip de memorie imi trebuie pentru calculatoru meu GDDR, GDDR2, GDDR3 cum pot sa aflu?

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Cauti detalii despre placa ta de baza,si acolo gasesti si cam ce placa video poti pune PCi Express sau AGP. Nu conteaza ce fel de placa iei, acel G din fata este de la Graphics. Daca tot vrei sa iei o placa video GDDR, ia de la GDDR3 in sus. Memoriile RAM sunt DDR1, DDR2 si DDR3 si ca sa vezi ce memorii ram suporta placa de baza, cauti tot asa modelul placii de baza si te uiti pe site-ul producatorului.