| anonim_4396 a întrebat:

As dori si eu o parere despre urmatoarele componente pentru calculator:
Procesor Intel® CoreTM i5 3570, 3400MHz, 6MB socket 1155, Box;
Placa video Sapphire ATI Radeon HD7750, 2048MB, GDDR3, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E;
Placa de baza Asrock H61M-DGS, socket 1155;
HDD WD Blue, 500GB, 16MB, 7200rpm, SATA 3;
Kit Dual Channel Kingston 8GB (2 x 4096MB), DDR3, 1600MHz;
Astept orice opinie si orice parere! Multumesc.

Răspuns Câştigător
| razvyaga a răspuns:

Merge. Este foarte bun. Dar placa video este prea puternica pentru un i5. Daca vrei poti lasa la 1024 MB placa video, aceeasi. Dar o poti tine si asa.

5 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

Salut,schimba placa video cu una nVIDIA, ca in rest celelalte componente sunt bune

| razvyaga a răspuns (pentru Niiiicu):

Nu frate. Acest amd ar bate si gtx 640 2 gb.

| Xaphanys a răspuns:

Multumesc pentru raspuns!

| Xaphanys a răspuns:

Multumesc pentru raspunsuri! M-am gandit si eu la placa video ca este cam mare, m-am gandit sa schimb cu Placa video eVGA nVidia GeForce GT 630, 1024MB, GDDR3, 128bit, DVI, mini HDMI, PCI-E.

| AlexIonut206 a răspuns:

Un sistem foarte bun. L-as recomanda tuturor.