| cosminkoko a întrebat:

Buna ziua. As vrea sa aflu parerile legate de PC Expert Digital Gamer V6:

Descriere produs:
Procesor AMD Athlon II X3 450 3, 2GHz AM2+/AM3 1.5MB 95W,
Memorie DDR3/1333 2 x 2GB (128Mx8-16C) CL9-9-9-24 Sycron,
HDD 500GB SATA2, 7200rpm, 16MB PMR SpinPoint F3 Series,
ODD SAMSUNG 22xDVDRW SATA Bulk Black,
VGA Sapphire ATI Radeon HD4350 PCI-EX2.0 1024MB DDR2 64bit,
Case MiddleTower ATX w/ PS 500W AMD/P4 sursa orizontala BLACK - ROHS
Procesor:
Tip procesor: X3 450
Model Procesor: AMD Athlon II
Frecventa procesor: 3.2 GHz
Socket procesor: AM2+/AM3
Dimensiune cache procesor: 1.5 Mb L2
Placa de baza:
Model placa de baza: ASROCK Nforce 630A
Audio / Video:
Model placa video: ATI Radeon HD 4350
Memorie video: 1024 Mb
Tip memorie video: DDR2
Memorie / Stocare:
Capacitate HDD: 500 Gb
Memorie RAM: 4096 Mb
Tip RAM: DDR3 (1333 MHz)
Unitati citire/scriere: DVD+/-RW
Tip HDD: S-ATA 2

Din ce m-am interesant placa video e cam slaba. Pretul total este de 16 milioane, iar principalul motiv pentru care il iau sunt jocurile. Imi merg gta4, cysis 2, ultimele nfsuri pe medium? Astept pareri, multumesc.

Răspuns Câştigător
| mihai10_8918 a răspuns:

Procesoul este foarte bun pentru a rula NFS, Gta 4 sau Crysis 2. Dar placa video nu prea cred ca face fata.Procesorul este foarte bun dar are nevoie de o placa video mai puternica.Nu stri daca Crysis 2 iti va merge la medium dar la low si acolo cred ca ar avea ceva probleme.

2 răspunsuri:
| mihai10_8918 a răspuns:

Acela este destul de bun dar iti trebuie inca 2GB Ram ca vad ca ala are doar 2GB.Asi spune sa il cumperi.

| cosminkoko explică:

Da, asa am auzit si de la alte persoane.

sistemele pc garage de genul asta http://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/vision-premium/ sunt bune?

sau ar fi cel mai bine sa le iau pe parti tot de acolo?

problema e ca nu ma pricep, cei de acolo m-ar putea ajuta sau trebuie sa apelez doar la prieteni?