| Sergiu_7165 a întrebat:

Cum pot face sa imi apara iconita de la wireles in dreapta jos pe desktop. Pornesc wirelesul de la buton dar nu imi apare nimic pentru a ma conecta, am un laptop Acer TravelMate 2480 am incercat sa instalez drivere dar degeaba, tot nu imi apare nimic. Tin sa mentionez ca wirelesul este bun pentru ca in momentul in care il pornesc de la buton imi zice "Wireless LAN Enabled" Doar ca tot la fel nu imi apare iconita de wireles.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Trebuie sa cauti exact Driver-ul wirelles Lan pentru laptop-ul tau! Incluzi in cautare marca si seria laptopului, chiar si asa va trebui sa descarci o gramada de variante pana-l nimeresti pe cel bun!
Instalezi unul, daca nu apare iconita trebuie sa-l dezinstalezi, apoi instalezi altul, pana iti apare iconita! Daca nu apare atunci inseamna ca inca nu ai gasit varianta potrivita, fa asa sau nu vei reusi niciodata! Pe mine m-a luat o zi intreaga pana am gasit! Bafta!