| andreeyu11 a întrebat:

imi spuneti va rog daca procesorul amd fx4320 este compatibil cu placa de baza gigabyte 970a-ds3p fara upgrade de bios.Mentionez ca pe site-ul producatorului placii de baza se preciza ca din seria 43. este compatibil doar 4300 si 4350. Va rog explicati-mi ce sa fac.

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Fa upgrade de bios in puii mei!
In alta ordine de idei, nu e compatibil - teoretic. Practic, s-ar putea sa mearga bine-mersi dar sa nu ti-l recunoasca cum trebuie. Fiind acelasi socket, in cel mai rau caz nu o sa booteze, dar nu ai cum sa il prajesti sau ceva.