| CristinaMdv a întrebat:

Poate suna stupid, dar jocurile pentru ps3 merg si la ps2? Precizez ca m-ar interesa jocuri gen Minecraft pentru un copil de 8 ani

1 răspuns:
| ShisuiUCH a răspuns:

Fiindca hardware-ul de pe ps3 este mult mai performant decat cel de pe ps2. Gandeste-te la un pc low-end din anul 2003, si la unul high-end din 2013. PC-ul din 2003 nu poate rula jocurile actuale, ci decat jocurile de pe vremea lui. Dar un PC high-end din 2013 poate rula jocurile actuale, cat si cele pe care le putea rula si celalalt