| NoUsername21 a întrebat:

Buna ziua TPU. Am o mica problema cu OBS-ul (Open Broadcaster Software), si anume cand filmez un gameplay (Outlast sau Watch_Dogs spre exemplu) se aude un bazait destul de tare si de enervant. Tin sa mentionez ca am incercat sa filmez si cu Fraps, iar acolo nu se pune problema asta, insa prefer OBS pentru ca vorbesc destul de incet si am optiunea de a mari volumul microfonului si nu am de gand sa schimb programul. Acel bazait se aude doar cand vorbesc, in momentul in care nu zic nimic nu se mai aude. Ofer funda. Multumesc anticipat. happy

1 răspuns:
| xDragosel007 a răspuns:

Deci fii atent, tu la OBS ai la setari poarta de zgomot in caz ca il ai in romana, iar acolo cand nu vorbesti se opreste microfonul, iar cand vorbesti porneste, iar bazaitul se aude de la program, el mai are niste probleme, am filmat si eu cu el si am avut probleme de genul asta, dar acum l-am dezinstalat, el este foarte bun pana ajungi sa vezi erorile lui! Incearca si tu alt program de filmat (actions mirilis) ca si asta e bun!