| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua TPU. Am si eu o intrebare: Am un laptop Lenovo B590 Rev 2, si am pus pe el Windows 8 cand l-am cumparat. Acum,dupa juma' de an,am decis sa ii pun Windows 7, dar tot aveam o eroare cu un driver (mesaj primit la instalare de Windows,nici macar nu imi spunea ce driver are probleme),asa ca am restartat laptopul prin inchiderea instalerului,dupa aceea am mai incercat. Deci, l-am restartat obisnuit de 5 ori, si de 2 ori din buton. Buun,am vazut ca nu il ia cu Windows 7, am zis sa ii pun XP. Ce sa vad,cand pun XP-ul,imi da blue screen, dar nu se restarteaza. In descrierea erorii zice ca ar fi ceva cu HDD-ul. Se poate ca HDD-ul sa se fi stricat?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

NU! Nu s-a stricat HDD -ul! Ca sa poti instala xp tebuie sa intri in bios sa faci niste setari... iar cu win7 - cauta toate driverele pentru win7 pe net! Bafta!

| LeAnonim1 a răspuns (pentru lpavel):

Chiar cu 5 minute inainte sa imi scrii mi-am reamintit de faptul ca trebuie sa pun HDD-ul pe modul IDE sa pot pune Windows XP. rolling on the floor)) Doamnee, ce uituc is. Mersi mult! big grin
P.S: Cred ca i-am platit si un HDD unui prieten mai demult degeaba. worried

1 răspuns: