| Marius20132 a întrebat:

Buna ziua TPU.
Am un laptop de gaming(Asus F550JX 2015) si am o intrebare care ma macina de ceva vreme.Recent laptopul meu se incinge destul de mult.Am luat un spray cu aer comprimat chiar astazi l-am "curatat de 2 ori". Intrebarea mea face referie la bateria acestuia uitandu-ma la niste tutoriale am pus maximum la baterie 80% si totul mergea absolut genial, pana astazi cand totul a inceput sa o ia razna temperaturile ridicanduse destul de mult fata de normal aporx 80-85 grade.As vrea sa stiu daca pot bloca bateria din nou la 96-97 % cum facusem cu procentul de 80%... as vrea sa stiu fiindca nu ma pricep foarte bine la calculatoare.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Puruhniuc_Iustinian_1997 a răspuns:

Nu inteleg la ce te referi cu procentele respective!
doi la mana,cea mai proasta idee e sa sufli in portul de evacuare a ventilatorului, nu faci decat sa arunci praful, si eventual scamele, inapoi in palele ventilatorului!
Cea mai buna solutie: du-l unui service autorizat, eventual daca e in garantie cere sa fie curatat!