| razzykk a întrebat:

Buna ziua TPU. As dori sa imi fac un server de metin2 pe ip sau hamachi.Intrebarea mea este cum ar putea sa intre alti playeri pe serverul meu? As da funda si GM celui care vrea sa ma ajute la crearea unui nou server de metin.As dori sa fie cineva de incredere si care se pricepe.Ma puteti contacta la id-ul de mess razzykk@yahoo.com.

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Daca vrei sa faci un server de Metin2 Trebuie sa ai IP Static nu IP dinamic.
2 Ca sa lasi alti playeri sa conecteze la tine trebuie sa setezi din calculator sau hostul, etc sa ii dai drumul (sa dezactivezi protectia).
3 Servarul trebuie sa poata avea minim 1Gb Ram ca sa nu fie buguri si sa lasi minim 1Gb RAM liber pentru calculator.
4 Trebuie sa ai toate programele necesare pentru servarul de Metin2:
Hamachi (daca vrei sa ai pe hamachi).
Virtualbox
Clientul
Server files
Portmap
Filezila
Navicat
Xampp
Homapage

5 Daca doresti sa faci un server poti sa il faci si singur din acest punct de vedere!

6 Mult Succes la servarul de Metin2.

| razzykk explică (pentru Mihail2020):

Multumesc pentru sfaturi daca ai vrea sa fii Owner pe serverul meu te astept cu drag. Ma poti contacta la razzykk@yahoo.com pe messenger daca vr sa ma ajuti cu serverul.

| RonaldoRob a răspuns (pentru razzykk):

Aș vrea și eu să te ajut. Dacă vrei adaugă blajrobert10

3 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Poate cu sfaturi, altfel eu nu cer sa fiu GM pe un server sau chiar Owner.
Daca vrei sa te ajut cu sfaturi in legatura cu servarul de Metin da te bag la ID de mess si daca ai o problema te ajut cu cea mai mare placere.