| andrejko111 a întrebat:

Buna ziua TPU! Azi am o intrebare pentru voi : Cum fac sa am si eu mai multi abonati! Deci am 3 videoclipuri si am trimis la toti prieteni mei canalul si doar 1 abonat + am mai facut reclama si pe forumuri... Cineva cu idei bune?

Uitati canalul meu aici : https://www.youtube.com/channel/UCRAj4EZ42FktMJ2CJQom34Q /videos

Răspuns Câştigător
| PanadesoimTransformice a răspuns:

Am aruncat o privire peste canalul tău. O să încerc să-ți dau niște sfaturi care te vor ajuta la creșterea numărului de abonați, de like-uri și de vizionări la videoclipurile tale.

1. Încearcă să folosești muzică la videoclipurile tale. Acest lucru va face videoclipul mai atractiv. Un videoclip fără muzică este plictisitor, nu te face să-l urmărești pe tot.

2. Încearcă să pui alt tip de descrieri, de exemplu :
[Contact : XXXX@XXX.XXx
Reload-ul va fi raportat.
O productie originala XXX]

3. Folosește un editor de videoclipuri și adaugă un intro și un final, cu credite, ca la unele filme. Ți-aș recomanda Movie Maker 2012, acest editor continuă să fie top 1! Link de descărcare : http://windows-movie-maker-2012.en.softonic.com/

5. Adaugă anotări, cu butoane pentru subscribe (abonare).

6. Distribuie videoclipul tău și canalul tău, de asemenea pe toate rețelele de socializare, promovează-l, găsește-ți prieteni Youtuberi, schimbați între voi reclame.

Acestea sunt sfaturile pe care ți le pot da. Sper că te-am ajutat!

Succes în continuare la videoclipuri!

| andrejko111 explică (pentru PanadesoimTransformice):

BUna!
1. Ok o sa incerc si asta
2. O sa includ si asta la descriere
3. aici nu stiu ce sa zic, intro am si aia cu creditele nu prea am ce sa fac pentru ca fac de unul singur tot happy
4. Mersi de idee happy
5.Da asta o sa fac dar nu stiu, nimeni nu face pe gratis, si eu nu prea pot sa fac reclama la cineva in timp ce am doar 1 abonat happy

Mersi pentru sfaturi! O sa mai astept si altee raspunsuri si daca nu apare cineva cu un raspuns mai bun ( ceea ce nu cred ca se va intampla ) O sa primesti funda happywinking

| PanadesoimTransformice a răspuns (pentru andrejko111):

Fundăăă big grin

hehe

3 răspunsuri:
| Synno a răspuns:

Daca vrei sa ai mai multi abonati trebuie:
1. Sa faci video-urile HD
2. Sa le faci mai lungi ( gen 15 min )
3. Daca stai bine financiar sa rogi un youtuber mai mare ( ex: iRaphahell, maxsialtele si multi altii ) sa te promoveze. ( asta e cea mai buna metoda - dupa mine)
4.Mult Succes!