| BehindTheSecret a întrebat:

Buna ziua TPU,ieri mi-am cumparat Gta IV iar dupa ce l-am instalat si l-am rulat,cand am intrat in joc,nu puteam sa vad cladirile,strazile, etc.Tot ce puteam sa vad erau masinile,caracterele si stalpurile de pe strada,in rest nimic, Stie cineva cum as putea sa rezolv aceasta problema?
Aici va voi da cateva detalii despre laptopul meu (Daca sunt de folos):
Procesor Intel(R) Core(TM) i3 2.30 Ghz
Placa video Intel(R) HD Graphics 3000 (1696 MB)
Windows 7
64 bit

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Computerul tau nu iti suporta jocul.

Procesorul slab
Placa video slaba
-----------------------------------
Setari Minime:

OS: Windows 8.1 64 de biți, Windows 8 64 de biți, Windows 7 64 de biți Service Pack 1, Windows Vista 64 de biți Service Pack 2*

(*Se recomandă utilizarea unei plăci video NVIDIA dacă jocul este rulat pe Vista)
Processor: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 de 2, 40 GHz (4 CPU)/procesor AMD Phenom 9850 Quad-Core (4 CPU) de 2, 5 GHz
Memory: 4 GB RAM
Graphics: NVIDIA 9800 GT 1 GB/AMD HD 4870 1 GB (DX 10, 10.1, 11)
Hard Drive: 65 GB available space
Sound Card: compatibilă 100% cu DirectX 10

Recomandate:

OS: Windows 8.1 64 de biți, Windows 8 64 de biți, Windows 7 64 de biți Service Pack 1
Processor: Intel Core i5 3470 de 3, 2 GHz (4 CPU)/AMD X8 FX-8350 de 4 GHz (8 CPU)
Memory: 8 GB RAM
Graphics: NVIDIA GTX 660 2 GB/AMD HD7870 2 GB
Hard Drive: 65 GB available space
Sound Card: compatibilă 100% cu DirectX 10

Nu ai ce sa-i faci. Din cauza componentelor din laptopul tau se vede asa si probabil ca si sacadeaza jocul.

3 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Esti la limita cu placa video, Adica da toate setarile la low si dezactiveaza umbre si alte tampenii... Procesoru tree sa duca.Gta 4 a fost prost optimizat pentru pc si ruleaza prost si pe componente puternice. Daca tot nu merge instaleaza cel mai nou driver si drirectX pentru placa.

| Americanisx a răspuns:

Ar trebui sa iti mearga perfect mie imi merge pe un dual 2, 4 ghz 2gb ram placa video 512 si Windows 8.1.
Incearca sa instalezi alt driver la placa video, incearca sa schimbi rezolutia sau sati instalezi o alta vers de direct x sau net farmeworck mai nou.
Sper ca te-am ajutat.

| Florea649 a răspuns:

Din cauza windowsului baga xp merge perfect daca nu reinstaleaza gta-u FUNDA?