| ShoFan a întrebat:

Bună ziua, TPU!
Voiam să vă întreb dacă este vreo modalitate sau vreun program care să forțeze jocurile să folosească tot ecranul.
La jocurile mai vechi unde nu pot selecta o rezoluție mai mare fereastra apare ca un pătrat înconjurat de negru (de la fullscreen).
Practic, vreau să întindă imaginea cât să cuprindă tot ecranul.
Sau, ar putea fi ceva de genul, schimbarea de la aspectul 4:3 la 16:9 (cât are ecranul Lenovo-ului meu), cum am mai văzut în jocurile noi (Ex.: GTA IV - poți selecta și rezoluția dar și aspectul).
Țin să spun că am 2 plăci video (una integrată - Intel HD Graphics 4600 și una dedicată - nVidia GeForce GT 770M) și pot accesa câte un Control Panel pentru fiecare dar nu am găsit nicăieri vreo opțiune de genul a ce caut eu...

1 răspuns:
| Yuzoo a răspuns:

Nu prea exista asa ceva, imi pare rau sa zic asta.